Btw Praktijkvragen - Deel III

Moet u btw aanrekenen op een voorschotfactuur m.b.t. goederen die zullen uitgevoerd worden?

govers-en-borger
Marc Govers & Frank Borger geven antwoord

Nee, er is voorzien in een regeling van opschorting van betaling van de btw die opeisbaar wordt op uitvoerhandelingen waarvan het belastbaar feit zich nog niet heeft voorgedaan. Hierdoor kan op dat tijdstip nog geen beroep worden gedaan op het neutraliseringseffect van de vrijstelling van artikel 39 WBTW. Deze opschorting wordt toegestaan voor een termijn van maximum één jaar, die uitzonderlijk verlengd kan worden.

 

Marc Govers is erkend IAB belastingconsulent & managing partner bij THE VAT HOUSE. Hij deed zowel bij de overheid als in de privésector ervaring op over btw, internationale handel en fiscale procedures. Hij is auteur van heel wat btw-titels, gaande van het Btw-praktijkboek tot de online fiscale databank monKEY.

Frank Borger is partner bij The VAT House, volgt de btw-wetgeving binnen de EU-lidstaten op de voet. Frank deelt zijn expertise als gastdocent aan diverse hogescholen en universiteiten en op btw-seminaries. Hij is ook actief als auteur.

 

 

  269